O násO násVítejte na ekofarmě Svinná na Šumavě!

Ekofarma Svinná se nachází na hranici Národního parku a chráněné krajinné oblasti Šumava, nedaleko od německých hranic a 14 km od Železné Rudy.

V současné době nabízíme ubytování v soukromé chalupě (pro 4 osoby s možností přistýlky) vzdálené asi 1 km o farmy a v nově rekonstruovaném Penzionu Stará Vápenka. Ten byl postaven v roce 1873 a jak již název napovídá, až do roku 1925 se zde pálilo vápno. V bezprostřední blízkosti se dochovaly i staré pece.

Všude v okolí farmy je malebná příroda a je zde možnost jak sportovního vyžití, tak i výletů po přírodních a historických památkách. Místo dopřává návštěvníkům klid bez dopravního provozu, pocit volnosti a spojení s přírodou, pro děti bezpečí a bezprostřední setkání s domácími zvířaty.

V blízkosti je rovněž možné koupání v našich rybnících či využití dodatečných služeb přímo v penzionu – fitness, sauna, ofuro, půjčování kol, trekkingových holí atd. Na Šumavě si každý najde své.

Farma je členem Svazu ekologických zemědělců PRO-BIO, který u svých členů garantuje dodržování směrnic ekologického zemědělství.

Certifikáty

Ekofarma Svinná se může pyšnit certifikátem stvrzujícím splnění všech požadavků pro označování výrobků statutem BIO. V současné době je takto certifikována drůbež, ovce, seno a skot.

Certifikát KEZ
Certifikát KEZ

V roce 2012 bylo rovněž zažádáno o certifikaci na pícniny, v plánech na rok 2013 je certifikace bylinek a zeleniny.

Fotogalerie